Latvija - viena no līdervalstīm pasaulē mobilo datu patēriņā

Latvija - viena no līdervalstīm pasaulē mobilo datu patēriņā

Latvijas iedzīvotāji sevi pieteikuši kā vieni no aktīvākajiem mobilā interneta lietotājiem pasaulē, kas gan brīvajā laikā, gan darba vajadzībām nepieciešamo informāciju izvēlas meklēt caur mobilajiem tīkliem. Šāds secinājums izriet no pētījuma par 2018. gada mobilā interneta lietošanas paradumiem pasaulē. Tomēr paliek vēl neatbildēts jautājums – vai Latvija paliks starp līderiem mobilo datu patēriņā arī pēc 5G ieviešanas?

Marta beigās atklātībā nākuši privātā datu analītikas uzņēmuma “tefficent” pētījuma rezultāti, kas vēstī par globālā līmeņa mobilā interneta patēriņa paradumiem 2018. gadā. Konkrētāk, tajā tika analizēti dati par 2018. gada 12 mēnešiem, balstoties uz noteiktām pazīmēm, ka lietotājam pieder kāda mobilā operatora tīklā reģistrēta SIM karte, kas nodrošina iespēju saņemt pieeju mobilajiem datiem.

Pētījumā noskaidrots, ka Latvijas iedzīvotāji pasaules mērogā ir vieni no aktīvākajiem mobilo datu patērētājiem.

Augsts datu patēriņa līmenis vērojams mobilo sakaru operatoru Tele2 Latvia, Bite Latvia un Latvijas Mobilais Telefons klientu vidū.

Taču tieši LMT mobilā interneta lietotāji datu patēriņa ziņā ierindojušies trešajā vietā pasaulē, vidēji mēnesī izlietojot 19,2 gigabaitu lielu datu apjomu. Vēl naskāki mobilo datu tērētāji ir Kuveitas mobilo sakaru operatora “Zain” klienti, kas vidēji mēnesī izlietojuši datus 21 gigabaita apjomā, kā arī Somijas “DNA”, kura klienti iekļāvušies 20 gigabaitu robežās.

Tikmēr Tele2 Latvia klienti ar nedaudz vairāk kā 10 gigabaitiem iztērēto mobilo datu mēnesī ierindojušies 13. vietā pasaulē. Savukārt Bite Latvia ieņem 14. vietu, 2018. gada 12 mēnešos uzrādot vidēji 6 gigabaitu lielu mobilo datu patēriņu.

LMT prezidents Juris Binde norādīja, ka, visticamāk, līdz ar 5G tīkla darbības uzsākšanu Latvijā, kopējie mobilo datu plūsmas apjomi pieaugs. Tas skaidrojams gan ar ātrāka tīkla nodrošinājumu, gan daudz labāku tīkla momentālo plūsmu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!