Tet paplašina mākoni 2,5 reizes un piedāvā glābāt datus arī Dānijā

Tet paplašina mākoni 2,5 reizes un piedāvā glābāt datus arī Dānijā

Lielākais pašmāju datu centru un mākoņpakalpojumu sniedzējs, BiSMART partneris Tet vairāk nekā divas reizes paplašina mākoņplatformu Tet Cloud un sāk piedāvāt datu izvietošanu ne tikai Latvijā, bet arī Dānijā, kas veicinās Latvijas IT pakalpojumu konkurētspēju kopumā. Paplašināšana saistīta gan ar stabili augošu pieprasījumu mājas un eksporta tirgos, gan ar Telia Latvija iegādes darījumu, kad sešiem Tet datu centriem pievienojās arī resursi datu centrā Kopenhāgenā. Tet mākoņpakalpojumu biznesa apgrozījums Latvijā ir pieaudzis par 20%, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn. 

Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks informē, ka

pieprasījums pēc datu un IT infrastruktūras glabāšanas mākoņos turpina augt gan energoresursu cenu kāpuma, gan arī nestabilas ģeopolitiskās situācijas dēļ.

To var redzēt gan pēc Latvijas tirgus rezultātiem, gan uzņēmuma lielākajā eksporta tirgū Ukrainā. Pateicoties Telia Latvija iegādei šī gada pavasarī, Tet ir pilnībā gatavs nodrošināt papildu mākoņresursus esošajiem un jauniem klientiem, pie tam piedāvājot glabāt datus gan Latvijā, gan Dānijā.

Kopš oktobra modernizētais Tet Cloud mākonis “dzīvos” ne tikai datu centrā Dattum, kur atradās līdz šim, bet tiks izvietots trīs datu centros, no kuriem viens atrodas Dānijā. Tet datu centru biznesa attīstības direktors Māris Sperga uzsver, ka jaunais risinājums klientiem pavērs daudz plašākas iespējas rezervēt savus datus droši, izmantojot Latvijas datu centrus vai arī Dānijas datu centru. Tas ir īpaši būtiski tiem uzņēmumiem, kuri vēlas rezerves kopijas glabāt vairākās valstīs. Īpašs pieprasījums pēc mākoņresursiem ir vērojams pēdējos mēnešos. M. Sperga turpina, ka

350W jaudīgs serveris pērnā gada septembrī uzņēmumam mēnesī izmaksāja aptuveni 32 eiro, bet šogad šī servera elektrības izmaksas pieauga jau līdz 105 eiro.

Līdz ar to, viņaprāt, daudziem uzņēmumiem pāreja uz mākoņresursiem ir vienīgais veids, kā saglabāt konkurētspēju un nodrošināt biznesa nepārtrauktību.

Ikvienam uzņēmumam, kas vēlas izmēģināt mākoni, Tet piedāvā to izdarīt bez maksas mēneša laikā. Savukārt, atbalstot Ukrainas kara skarto biznesu, Tet piedāvā uzņēmumiem no Ukrainas izvietot infrastruktūru Tet Cloud mākonī bez maksas uz trīs mēnešiem, piesakoties līdz šī gada beigām.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!