Sievietes aicinātas pieteikties Riga TechGirls mentoru programmai IT nozarē

Sievietes aicinātas pieteikties Riga TechGirls mentoru programmai IT nozarē

Riga TechGirls līdz šī gada 15. septembrim aicina sievietes pieteikties mentoru programmā, kurā līdz šim piedalījušās jau teju 1000 dāmas un iesaistījušies 660 IT eksperti. Pusgada garumā tajā būs iespēja saņemt tehnoloģiju jomā pieredzējušu mentoru atbalstu, attīstīt zināšanas IT nozarē, kā arī iemēģināt roku izvēlētajā virzienā prakses projektos.

Mentoru programmā varēs iegūt gan vietējo, gan starptautisko mentoru atbalstu profesionālu IT prasmju attīstībai, neatkarīgi no tā, vai tie ir pirmie soļi tehnoloģiju jomā vai vēlme virzīties uz priekšu karjerā. Ik gadu Riga TechGirls mentoru programmā iesaistās un karjeru tehnoloģiju jomā brīvprātīgi palīdz veidot ap 200 mentori, kuriem kopumā ir ap 250 mentorējamo. Programma ir piemērota arī tām sievietēm, kuras studē vai strādā pilna laika darbu.

Riga TechGirls valdes locekle un mentoru programmas vadītāja Diāna Butina norāda, ka Latvijas IT darba tirgū nepārtraukti tiek meklēti jaunie speciālisti dažādās tehnoloģiju jomās, taču no tiem tiek sagaidīta praktiskā pieredze. To ir grūti iegūt, it sevišķi tiem, kuri pārprofilējas no kādas citas profesijas vai jomas. Līdz ar to jau otro gadu Riga TechGirls īpašu akcentu liks uz projektiem, lai sniegtu iespēju gūt šo pieredzi. Darbojoties komandās, programmas dalībniecēm būs iespēja iejusties IT speciālistu ādā, meklējot risinājumus īstiem projektiem. Tādējādi programmas absolventēm jau būs plašāka izpratne par IT projektiem un procesiem, kā arī praktiskā pieredze, ko iekļaut CV, meklējot darbu tehnoloģiju nozarē.

Būs arī pielāgoti projekti un iespējas attīstīt savas IT līderības prasmes tām dalībniecēm, kuras jau darbojas IT nozarē un vēlas augt tālāk.

Riga TechGirls mentoru programma norisināsies galvenokārt tiešsaistē angļu valodā. Tās ietvaros dalībnieces strādās ar savu mentoru un vienlaicīgi piedalīsies projektos, lai gūtu padziļinātas praktiskas zināšanas vairākos tehnoloģiju virzienos: front-end un back-end izstrāde, mobilo lietotņu izstrāde, mašīnmācīšanās, lietotāja pieredze (UX), lietotāja saskarne (UI), kvalitātes nodrošināšana (QA), testēšana, inženierija, biznesa analīze, datu zinātne/analītika, kiberdrošība, projektu vadība, produktu vadība, IT atbalsts / DevOps.

Pieteikties programmai var ikviena sieviete, kura jau ir izvēlējusies savu IT jomu un pašmācības ceļā vai, apmeklējot apmācības, sākusi spert pirmos soļus tajā. Tāpat aicinātas arī tās, kuras jau darbojas IT nozarē un vēlas veicināt savu profesionālo izaugsmi. Pieteikšanās norit līdz 15. septembrim Riga TechGirls mājaslapā šeit. Programmas ietvaros plānots uzņemt un apmācīt ap 200 sieviešu. Apmācības norisināsies laika posmā no 2024. gada 4. janvāra līdz 19. jūnijam.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!