Latvija pirmā Baltijā tiek pie jaunās paaudzes lietu interneta tīkla

Latvija pirmā Baltijā tiek pie jaunās paaudzes lietu interneta tīkla

Turpinot Latviju padarīt par aizvien viedāku valsti, Latvijas Mobilais Telefons (LMT) pirmais Baltijā klientiem piedāvā jaunās paaudzes lietu interneta (IoT) LTE-M tīklu. Šāds tīkls nodrošinās ilgāku ierīces baterijas kalpošanas laiku, kā arī mazāku datu patēriņu. Šobrīd LMT LTE-M tīkls pieejams jau visā Latvijas teritorijā.

Līdz ar 5G parādīšanos virs apvāršņa nepārtraukti attīstās un tiek pilnveidotas dažādas viedierīces un sensori, kas pieslēgti internetam – sākot no tādām mazām ierīcēm kā viedie gredzeni un viedpulksteņi līdz pat gudro pilsētu risinājumiem. Taču, kā norāda LMT – lai visi šie rīki varētu darboties, lieki netērējot datu pārraidei nepieciešamo enerģiju un ar vienu bateriju spētu kalpot krietni ilgāku laiku, papildus citām tehnoloģijām operatori visā pasaulē ievieš arī lietu internetu.

Latvijas Mobilais Telefons informē, ka LMT šobrīd ir viens no retajiem operatoriem pasaulē, kas piedāvā abas jaunākās IoT tīkla tehnoloģijas – gan NB IoT, kas paredzēts vairāk statiskām iekārtām, gan no 15. jūlija esošo LTE-M, kas vairāk domāts tām iekārtām un sensoriem, kas atrodas kustībā. Abas minētās lietu interneta tehnoloģijas ir būtiska 5G tīkla sastāvdaļa. Tikmēr to esamība LMT tīklā visā Latvijas teritorijā klientiem sniegs iespēju izmantot pašus modernākos IoT risinājumus un iekārtas. Vienlaikus vietējiem ražotājiem, kā arī startapiem tas ļaus attīstīt jaunus un inovatīvus produktus gan Latvijas iedzīvotājiem, gan eksportam.

LMT prezidents Juris Binde norāda, ka - 

jaunās paaudzes IoT standarts paredz, ka jau drīzā nākotnē ar vienu bateriju un bez atkārtotas uzlādes vai pieslēguma elektrotīklam sensori varēs darboties līdz pat desmit gadiem.

Viņš uzsver, ka tas būtiski mainīs arī sensoru un viedo risinājumu lietošanas iespējas dažādās nozarēs. Runājot par jaunā IoT standarta sniegtajām iespējām, LMT prezidents uzsver, ka tas ļaus digitalizēt un automatizēt procesus, palīdzot strādāt efektīvāk, dzīvot ērtāk un videi draudzīgāk.

Šobrīd populārākās IoT iekārtas Latvijā ir ūdens skaitītāji, viedais ielu apagaismojums, stāvvietu sensori, viedās mājas ierīces.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!