Blue Origin: Pēc pieciem gadiem cilvēks atkal varētu iekarot Mēnesi

Blue Origin: Pēc pieciem gadiem cilvēks atkal varētu iekarot Mēnesi

Līdz ar pārējo tehnoloģiju attīstību arī kosmosa tehnoloģijas, var teikt, attīstītās gaismas ātrumā. Tas nozīmē arī to, ka nav vairs ilgi jāgaida līdz cilvēks atkal spers kāju uz jau reiz iepazītās Mēness virsmas. Šajā sakarā ASV e-komercijas giganta Amazon dibinātājs, kā arī kosmosa izpētes kompānijas Blue Origin vadītājs Džefs Bezoss paziņojis, ka viņa mērķis ir līdz 2024. gadam nogādāt pirmos cilvēkus uz Mēness.  

Kā informē britu laikraksts The Guardian – līdz ar vēsti par to, kad gaidīt cilvēka atkalredzēšanos ar vienīgo Zemes dabisko pavadoni, Bezoss arī prezentējis Mēness zondi – bezpilota kosmosa kuģi “Blue Moon”. Darbs pie zondes izstrādes pavadīts trīs gadus, un ne velti – nākamo piecu gadu laikā ar tās palīdzību plānots uz Mēness virsmas nogādāt gan cilvēkus, gan misijai nepieciešamo aprīkojumu. Norādīts, ka misija ar Blue Moon paredzēta tieši uz Mēness dienvidu polu. Tieši tur 2018. gadā tika fiksēta ledus iegulu esamība.

Savukārt, Džefs Bezoss, runājot par iekarojumiem ārpus Zemes, norādīja, ka Mēness ir dabas dota dāvana. Tas esot labs mērķis ceļojumiem kosmosā, ņemot vērā tā tuvumu Zemei, zemo gravitācijas līmeni un ledus esamību, un uzsvēra, ka -

ir pienācis laiks doties atpakaļ uz Mēness, šoreiz lai paliktu.

Runājot par nākotnes plāniem, Bezoss dalījās ar ideju radīt cilvēku kolonijām domātus peldošos kosmosa kuģus. Prezentācijas laikā viņš arī iepazīstināja ar fiziķa Gerarda O’Neila piedāvāto cilindra prototipu, ko, ļoti iespējams, varētu izmantot kosmosā esošajām cilvēku kolonijām gravitācijas simulēšanai un cilvēku un augu ekosistēmas uzturēšanai.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!