Pirmā sieviete misijā uz Mēness varētu doties jau 2024. gadā

Pirmā sieviete misijā uz Mēness varētu doties jau 2024. gadā

Nedēļas sākumā, 21. septembrī, NASA publicējusi savas programmas “Artemis” kārtējo ziņojumu, kas šoreiz ietvēra vairākus pārsteigumus tieši kosmosa izpētes jomā. Ziņojums atklājis, ka 2024. gadā, pirmo reizi kopš vairāk nekā 50 gadu pārtraukuma, ASV kosmosa aģentūra plāno veikt misiju uz Mēness. Taču tas nav viss. Blakus vīriešiem tajā plānots sūtīt arī sievieti-astronauti.

Norādīts, ka misija uz Mēness plānota kā sava veida atspēriena punkts un sagatavošanās kam stipri nopietnākam un tālākam – nākotnes misijām uz Marsu. Ar šīs misijas palīdzību NASA vēlas veikt arī zinātniskus atklājumus un iedvesmot jauno kosmosa pētnieku paaudzi. Tāpat šāds solis plānots ekonomisku apsvērumu dēļ.

Šajā misijā NASA plāno sūtīt savus astronautus jau pēc četriem gadiem, 2024. gadā.

Tas ir veselus četrus gadus agrāk nekā sākotnēji tika plānots.

Šeit gan jāpateicas sasniegumiem kosmosa tehnoloģiju jomā, kur pēdējos gados veikts būtisks izrāviens, dodot iespēju kosmosa izpēti veikt advancētāk, profesionālāk un bez liekas kavēšanās.

Taču, kas patiešām varētu būt iepriecinoši, misijā uz Mēness pirmo reizi dosies arī sieviete. Lai arī līdz šim kopumā 65 sievietes devušās kosmosa izpētē, neviena no viņām tā arī nekad nav sūtīta misijā uz Mēness. Domājams, šis būs viens no iemesliem, ar ko 2024. gadā plānotā misija varētu ieiet vēsturē un ne tikai kosmosa izpētes vēsturē. 

Jāpiebilst, ka NASA programmā “Artemis” darbojas 13 NASA astronauti, no kuriem sešas ir sievietes. Jāteic, ka tas ir visai apsveicami un liecina par to, ka arī sievietēm ir interese par kosmosu un tās ir gatavas iesaistīties un darboties šajā jomā.  

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!