No idejas līdz globālam tirgum: Latvijas startapu veiksmes stāsti

No idejas līdz globālam tirgum: Latvijas startapu veiksmes stāsti

20. jūnijā Kaņepes Kultūras centrā norisinājās pasākums “Latvian Startup Success Stories”, kurā varēja iepazīties ar piecu Latvijā veiksmīgu jaunuzņēmumu veiksmes stāstiem un to kā no idejas tie izauguši par veiksmīgiem ne vien lokālā, bet arī globālā tirgus dalībniekiem. Ar saviem stāstiem un ieteikumiem peļņu nesoša biznesa veidošanā dalījās: “Lokalise”, “Mintos”, “Sonarworks”, “Printful” un “Exonicus”.

Pasākuma ievadvārdus izteica Ekonomikas ministrijas pārstāve Madara Ambrēna, kura ieskicēja pašreizējo Latvijas startapu ekosistēmu. Viņa norādīja, ka pašreiz Latvijā darbojas 418 jaunuzņēmumu ar teju 1600 nodarbinātajiem, un ik gadu šim skaitlim piepulcējas vēl apmēram 50 jaunie uzņēmumi. Liela daļa no startapiem darbojas tieši digitālo tehnoloģiju un mākslīgā intelekta jomā.

Arī lielākā daļa no uzaicinātajiem startapiem darbojas tehnoloģiju jomā. Kā pirmais ar uzņēmuma “Exonicus” darbības jomu iepazīstināja tā izpilddirektors Sandis Kondrāts. “Exonicus”, kas agrāk bija pazīstams kā “Anatomy Next”, rada tehnoloģijas veselības jomā, dodot iespēju gan studentiem, gan medicīnas darbiniekiem mācīties anatomiju virtuālajā realitātē. Runājot par to, kā biznesā kļūt veiksmīgam, S. Kondrāts norādīja, ka jāmācās no cilvēkiem, kas iedvesmo, kā arī jābūt patikai pret jauniem izaicinājumiem.

Ar startapu “Mintos”, kas darbojas kā savstarpējo aizdevumu platforma, kurā investori iegulda aizdevumos, ko izsniedz nebanku aizdevēji, iepazīstināja Mintos produkta vadītājs Mārcis Goģis. Viņš norādīja, ka uzņēmums no idejas attīstījies līdz tirgus līderim Eiropā, uzsverot, ka -

veiksmes atslēga meklējama komandas darbā. 

Mintos pārstāvis norādīja, ka bieži vien neizdodas radīt peļņu nesošu biznesu, tāpēc, ka  ir nepareizs ambīciju līmenis, vēlme būt atšķirīgam un uzskatam, ka tas uzreiz jārealizē, kā arī nespēja balansēt darba un ģimenes dzīvi.

Par uzņēmumu "Printful", kas nodarbojas ar apģērbu un aksesuāru druku un piegādi visā pasaulē, attīstījies līdz birojiem Latvijā, ASV, Spānijā, Meksikā, kā arī 11 miljoniem apdrukātu apģērbu un sadzīves priekšmetu, pastāstīja Printful pārdošanas vadītājs Kaspars Ķirsis. Runājot par iemesliem Printful izaugsmei, K. Ķirsis norādīja uz vairākiem aspektiem – risināt reālu problēmu; liels tirgus no uzņēmuma pirmās dienas; izaugt ar stilu; veidot stratēģiskas partnerattiecības un pārdošanas kanālus; talants būt bezbailīgam, ar iniciatīvu.

Uzreiz pēc tam norisinājās paneļdiskusija, kur visi uzņēmumu pārstāvji dalījās ar viedokli par to, kā mainījusies startapu ekosistēma Latvijā pēdējo piecu gadu laikā, kādi ir Latvijas startapu lielākie izaicinājumi. Šeit K. Ķirsis no Printful norādīja, ka  -

būtisks izaicinājums ir saprast tirgu, kuru vēlas apgūt un attiecīgās valsts kultūras iezīmes.

Tāpat tika diskutēts par to, vai peļņas piesaiste ir laba uzņēmumam un kas jādara, lai Latvija kļūtu par startapu līdervalsti?

Jāpiebilst, ka pasākumu rīkoja Ekonomikas ministrija, organizācija Startin.lv un Kaņepes Kultūras centrs.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!