Pētījums: Iepirkšanās kultūra Baltijā – Latvijas iedzīvotāji kūtrāk izmanto tehnoloģijas

Pētījums: Iepirkšanās kultūra Baltijā – Latvijas iedzīvotāji kūtrāk izmanto tehnoloģijas

Pandēmijas apstākļi ir spilgti iezīmējuši, ka gudri un ātri iepirkšanās risinājumi ir svarīgi ne tikai uzņēmējiem, bet arī pircējiem. Tiekšanās izvairīties vai vismaz samazināt cilvēku kontaktu, ir raisījusi vēl lielāku popularitāti dažādu viedo risinājumu sistēmās, lai pašrocīgi kontrolētu nepieciešamos procesus. 

Saskaņā ar mazumtirdzniecības tehnoloģiju risinājumu piegādātāja StrongPoint veikto aptauju Baltijas valstīs, visatvērtākie tehnoloģiskajiem risinājumiem ir igauņi (46%), kuri apgalvo, ka pašapkalpošanās risinājumus izmanto diezgan bieži, bet ne vienmēr. Šādu atbildi snieguši 39% lietuviešu, un teju tikpat daudz Latvijas iedzīvotāju (38%). Izdevību pašapkalpoties katrā iepirkšanās reizē visās trīs valstīs izmanto samērā līdzīgi – to dara 28% igauņu, 27% lietuviešu un 25% latviešu. 

Kā populārāko iemeslu, lai izmantotu pašapkalpošanās iespējas, iedzīvotāji min, ka nepatīk stāvēt garās rindās

Tā uzskata 81% igauņu, 78% latviešu un 72% lietuviešu. Krietni atšķiras uzskati par to, ka pašapkalpojoties var iepirkties ātrāk. Igaunijā tā domā 68% iedzīvotāju, savukārt Latvijā tam piekrīt tikai 48%. Vaicājot par to, vai pašapkalpošanās kases izmantošana ir saprotama un ērti lietojama, 48% latviešu uzskata, ka spēj vienkārši atrast visu nepieciešamo sistēmā šādi uzskata 59% igauņu, savukārt vismazāk pārliecināti jūtas lietuvieši – sistēmu viegli pārvalda vien 22%. 

Jautājot respondentiem par to, kāds ir viņu ideālais veikals, liela daļa Baltijas iedzīvotāju uzskata, ka jau pašreizējais veikalu formāts, kas apvieno tradicionālu iepirkšanos ar pašapkalpošanos, ir ļoti piemērots un uzskata par ideālu – tā domā 64% igauņu, 44% latviešu un 42% lietuviešu. Savukārt, ja varētu ko uzlabot, tad vēlētos tādu risinājumu, kur vairs nebūtu nepieciešams novietot preces pie kases – tā uzskata 46% lietuviešu, 44% latviešu un 30% igauņu. 

Jāpiebilst, ka pētījums veikts šī gada martā un aprīlī trīs Baltijas valstīs, katrā aptaujājot 800 iedzīvotājus. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!