Rimi ievieš elektroniskos čekus un ļauj preces noskenēt ar telefonu

Rimi ievieš elektroniskos čekus un ļauj preces noskenēt ar telefonu

Turpinot savu digitālo transformāciju un līdztekus cenšoties iepirkšanos padarīt ērtāku un videi draudzīgāku, tirgotājs Rimi šodien, 14. oktobrī, veikalos Latvijā ieviesis divus jaunus risinājumus - elektroniskos čekus un iespēju preces noskenēt ar viedtālruni. 

Par elektroniskajiem čekiem Rimi ziņoja jau vasarā, kad pircējiem Igaunijā pirmo reizi tika piedāvāta iespēja papīra čeku vietā savā viedtālrunī saņemt elektroniskos čekus. Tā kā Igaunijā šāda pieeja atzīta par veiksmīgu, nolemts to izmēģināt arī Latvijā. Rimi norāda, ka

sākotnēji elektroniskos čekus saņems tie pircēji, kuri iepērkas pašapkalpošanās kasēs vai izmanto pašapkalpošanās skeneri.

Pašreiz vēl turpinās sistēmas pilnveide, lai jaunais risinājums nonāktu līdz parastajām kasēm. 

Elektroniskajiem čekiem ir vairāki ieguvumi. Neskaitot vides saudzēšanu, pircējam vairs nebūs jāsatraucas, ka čeks izbalēs vai nozudīs. Tie vienuviet glabāsies pircēja Mans Rimi kontā. Lai varētu saņemt elektroniskos čekus, šai iespējai jāpiesakās savā Mans Rimi profilā interneta vietnē vai mobilās lietotnes sadaļā "Bilance". 

Rimi digitālās attīstības direktore Liene Perija uzsver, ka elektroniskie čeki esot būtisks solis pretī efektīvākam un videi draudzīgākam iepirkšanās procesam. Visās kasēs elektroniskos čekus uzņēmums plāno ieviest nākamā gada sākumā. Viņa norāda, ka čeks ir salīdzinoši maza ierastā iepirkšanās procesa sastāvdaļa, tomēr tas nozīmē būtisku planētas resursu patēriņu.

Aprēķināts, ka, visiem Rimi pircējiem Latvijā atsakoties no drukātajiem čekiem, gada laikā varētu ietaupīt 31 tonnu papīra jeb vairāk nekā 500 koku.

Otrs jaunums, ko Rimi no 14. oktobra piedāvā pircējiem Latvijā, ir iespēja preces iepirkšanās gaitā skenēt ar viedtālruni. Tā ir funkcija “Skenē ar telefonu", kas atrodama Mans Rimi mobilajā lietotnē. Ideja daudz neatšķiras no iepirkšanās ar pašapkalpošanās skeneri. Pircējam lietotnē jāatver jaunā sadaļā “Skenē ar telefonu" un jāskenē preces ar savu viedtālruni. Preces automātiski tiks pievienotas pircēja virtuālajam pirkumu grozam lietotnē. Tāpat caur lietotni var izņemt preces ārā no pirkumu groza, mainīt to daudzumu utt. Samaksa jāveic pašapkalpošanās skeneru kases zonā, noskenējot QR kodu kases ekrānā vai autorizējoties ar NFC funkciju. Sākotnēji šī iespēja tiek piedāvāta astoņos Rimi veikalos Rīgā un Pierīgā, kur pieejami pašapkalpošanās skeneri. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!