Vīrieši biežāk ķemmē interneta veikalus nekā sievietes

Vīrieši biežāk ķemmē interneta veikalus nekā sievietes

Aizvien straujākais dzīves ritms un vēlme izdarīt pēc iespējas ātrāk mūsdienās ir viens no svarīgākajiem kritērijiem pirms kļūt par kāda uzņēmuma klientu. Tas ir arī viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc e-komercijas lauciņš plešas plašumā un tā apguvē iesaistās arvien plašāks pircēju un pārdevēju loks Latvijā. Tendence rāda, ka savu kāroto preci virtuāli vēlas iegādāties lielāks skaits iedzīvotāju, taču šīs aktivitātes veikšanā dažas sabiedrības grupas izceļas jo īpaši.

Kā liecina pētījuma rezultāti par Latvijas iedzīvotāju iepirkšanās paradumiem interneta veikalos, noskaidrots, ka vairāk nekā trešā daļa jeb 37% virtuāli iepērkas vismaz reizi mēnesī. Piektā daļa aptaujas dalībnieku norādījuši, ka pirkumus attālināti veic retāk nekā reizi mēnesī. Trešā daļa iedzīvotāju internetā iepērkas pāris reizes gadā un retāk. Tikmēr 11% internetā neiepērkas vispār. Vienlaikus noskaidrots, ka 5% Latvijas iedzīvotāju ir īpaši aktīvi e-veikalu apmeklētāji un iepērkas tajos vismaz reizi nedēļā.

Likumsakarīgi, ka iepirkšanās biežums atšķiras dažādās sabiedrības grupās. Aptaujā noskaidrots, ka visbiežāk internetā iepērkas Latvijas iedzīvotāji vecumā no 25 līdz 34 gadiem. Tikmēr vecāka gadagājuma iedzīvotāji biežāk izvēlas virtuālā veikala piedāvājumu aizstāt ar sev pazīstamā piemājas veikala sortimentu. Būtiski arī tas, ka vīrieši biežāk nekā sievietes vēlas sev nepieciešamās preces iegādāties virtuāli, kas, domājams, saistāms ar ērto un ātro iepirkšanās procesu.

Izrādās, ka izmantot e-veikalu priekšrocības un iegādāties sev nepieciešamo attālināti, ātri un parocīgi visai bieži izvēlas arī augstākā un vidējā līmeņa vadītāji.

Arī jaunās māmiņas salīdzinoši bieži izmanto iespēju palikt mājās un pirkumus veikt attālināti.

Interneta veikala “Barbora Latvija” valdes locekle Sanita Bērziņa, runājot par tendenci aizvien biežāk iepirkties internetā, norādījusi, ka Latvijas iedzīvotāji novērtē šādu iespēju, jo tas ir ērti. Svarīgs esot arī piegādes ātrums, jo klienti vēlas tikt pie preces tajā pašā dienā. Viņasprāt, tieši straujais dzīves ritms ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēki biežāk izvēlas preces iegādāties attālināti.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!