Aizvien skaidrāka top vīzija par Latvijas Silīcija ieleju

Aizvien skaidrāka top vīzija par Latvijas Silīcija ieleju

VEF apkaime Rīgā jau vēsturiski bijusi vieta, kur savas mājas raduši tā laika progresīvākie tehnoloģiju uzņēmumi, radot ne vienu vien inovāciju un būtiski iekustinot Latvijas ekonomiku.  Nu pienācis laiks atjaunot VEF kvartāla agrāko spozmi – tā uzskata inovāciju kustības VEFresh dalībnieki, kuri nolēmuši šo vietu attīstīt viedpilsētas virzienā un pielīdzināt Silīcijas ielejas augstumiem.

Aizvadītajā nedēļā tika parakstīta vienošanās, kas jau tuvākajos gados varētu būtiski ietekmēt VEF kvartāla nākotni. Konkrētāk, šo apkaimi plānots padarīt ne vien par Rīgas un Latvijas, bet Baltijas reģiona pilsētvides inovāciju centru. Kopīgu memorandu par sadarbību VEF kvartāla attīstībai parakstīja Ekonomikas ministrija, Rīgas dome un šīs apkaimes uzņēmumi – VEFresh inovāciju kustības dalībnieki - LMT, Accenture, nekustamo īpašumu attīstītājs “New Hanza Capital”, VEF Kultūras pils un pilsēta pilsētā “Jaunā Teika”.

Vienošanās paredz, ka tuvākajos gados VEF apkaimē tiks izveidota viedai un efektīvai pilsētai nepieciešama infrastruktūra ar mērķi padarīt to ērtu un patīkamu kā apkaimē strādājošiem, tā arī tiem, kas vēlas atpūsties.

Piemēram, LMT šo kvartālu plāno aprīkot ar savienoto auto tehnoloģijām un plaši pielietot 5G tīkla sniegtās iespējas. Šie risinājumi tiks izmantoti, izveidojot viedo transporta pieturu, kā arī ar gudrajām tehnoloģijām aprīkotas gājēju pārejas. Tiks uzstādīts mobilitātes punkts riteņbraucējiem ar plašākām pārvietošanās iespējām. Ikvienam, kam biroja telpas kļuvušas par šaurām, būs iespēja izmantot publiskās darba stacijas darbam brīvā dabā un radošā gaisotnē. Bez visiem minētajiem modernās pilsētas elementiem, VEF kvartāls tiks papildināts ar vēl virkni iespēju, padarot arī ērtāku pārvietošanos kā gājējiem, tā riteņbraucējiem.

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro norādīja, ka viedo risinājumu pilsētteritorijas izveide ir pasaulē atzīta metode, ar kuras palīdzību iespējams attīstīt vietējo potenciālu un radīt eksportspējīgas tehnoloģijas. Domājams, ka VEF kvartāls šādam konceptam ir lieliski piemērots, ņemot vērā arī to, ka pašreiz šajā apkaimē esošajos tehnoloģiju uzņēmumos strādā ap 4000 IT speciālistu, saražojot 43% no kopējā Latvijas IT eksporta.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!