LMT attīstīs jaunus biznesa virzienus, izmantojot 5G

LMT attīstīs jaunus biznesa virzienus, izmantojot 5G

Tehnoloģiju un dažādu risinājumu straujas attīstības laikmetā mobilo sakaru operatori vairs nedarbojas vien savā pamatbiznesā. Lai arī mobilo sakaru nodrošināšana joprojām šiem uzņēmumiem nes lielāko peļņas daļu, tie nebūt neatsakās no jauniem izaicinājumiem un eksperimentiem, darbojoties, piemēram, fintech, lietu interneta (IoT) un citās jomās. Piemēram, Latvijas Mobilais Telefons (LMT) savu darbību tuvākā nākotnē vēlas koncentrēt 5G jomā, attīstot viedpilsētas risinājumus.   

LMT prezidents Juris Binde norāda, ka mūsdienās mobilo sakaru uzņēmumam vien ar datu pārraidi un saturu nav iespējams turpināt dinamisku un uz izaugsmi vērstu attīstību, tāpēc nepieciešams skatīties citos virzienos. Piemēram, LMT savu attīstību saista ar jaunu biznesa virzienu izveidi, izmantojot 5G tehnoloģijas. Tieši tāpēc uzņēmuma galvenā prioritāte šim gadam nebūs vis vairs mobilo sakaru joma, bet gan investīcijas 5G tehnoloģijas izpētē un attīstībā ar mērķi radīt jaunus inovatīvus biznesa modeļus un IKT risinājumus dažādām tautsaimniecības nozarēm. LMT arī turpinās nostiprināt savas vadošās pozīcijas kā 5G infrastruktūras attīstītājs, tehnoloģiju konsultants un risinājumu izstrādātājs.

Juris Binde uzsver, ka lielākai daļai pasaules operatoru ir grūtības saprast, ko darīt tālāk, jo nav vēlmes turpināt savu attīstību tikai kā datu pārraides kanālam. Tomēr patiesībā esot maz tādu uzņēmumu, kas patiešām mēģina kaut ko darīt, lai tā pievienotā vērtība un biznesa izvēršana citās jomās sniegtu labumu gan sabiedrībai, gan industrijai.

Raugoties uz tuvāko nākotni, LMT nolēmis fokusēties uz četriem virzieniem – mobilitāte, droni, lietu internets un sabiedrības drošība.

Liela daļa plānoto risinājumu šajās jomās skar tieši viedpilsētas. Piemēram, Liepājā jau darbojas sarkanās luksafora gaismas noteikšanas sistēma, kas bāzēta lietu interneta tehnoloģijā. Viedās gaismas ir arī galvaspilsētā. Vairākas viedās kameras uzstādītas Daugavpilī. Savukārt Rīgas Brīvosta izmanto dronus piesārņojuma efektīvākai atklāšanai. Darba kārtībā pašreiz ir arī viedo noteku izmēģināšana. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!