Riga TechGirls no Google.org saņem 500 000 eiro finansējumu, lai veicinātu MI izmantošanu sieviešu

Riga TechGirls no Google.org saņem 500 000 eiro finansējumu, lai veicinātu MI izmantošanu sieviešu

Kopiena Riga TechGirls, kas nodarbojas ar sieviešu izglītošanu tehnoloģiju jomā, paziņojusi, ka saņēmusi papildu finansējumu 500 000 eiro apmērā no Google filantropiskās organizācijas Google.org. Šis atbalsts turpinās finansēt programmas, kuru mērķis ir būtiski uzlabot pārliecību par mākslīgā intelekta (MI) izmantošanu profesionālā vidē, tādējādi uzlabojot produktivitāti un mazinot digitalizācijas plaisu.

Līdzekļi tiks izmantoti, lai organizētu vairākas programmas, kuru mērķis ir palielināt izpratni par tehnoloģiju darba tirgu, MI izmantošanu, lai palielinātu produktivitāti un veicinātu veiksmīgu pāreju uz IT karjeru.

Līdz 2026. gada beigām programmās tiks aicinātas piedalīties 3000 sieviešu.

Jaunākais Women Go Tech pētījums, ko atbalsta Google.org un Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO), liecina, ka Latvijas sievietēm ir pozitīvāka attieksme pret mākslīgo intelektu nekā sievietēm citās Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīs. Tāpat vairāk nekā 60% no viņām ir izmantojušas vismaz vienu no populārajiem ģeneratīvajiem MI rīkiem. Tomēr sievietes Latvijā saka, ka viņām trūkst apmācību, zināšanu par jaunākajiem rīkiem un pārliecības par MI izmantošanu. MI apmācības un kopienas mācību iniciatīvas uzlabos izmantošanu un produktivitāti. Riga TechGirls jaunās programmas mērķis ir nodrošināt tieši to.

Baltoties uz pieredzi un veiksmīgajiem rezultātiem, iesaistot digitālo prasmju apmācībās vairāk nekā 30 000 dalībnieku un atbalstot vairāk nekā 2000 sieviešu, kuras uzsākušas savu karjeru IT jomā, jaunās Riga TechGirls programmas piedāvās iekļaujošas, hibrīda formāta (tiešsaistē un klātienē) apmācības, kas izstrādātas, lai pārvarētu MI ieviešanas šķēršļus Latvijā.

Riga TechGirls valdes priekšsēdētāja Anna Andersone pateicas Google.org par atbalstu, tai skaitā par šo finansējumu, kas ļaus Riga TechGirls paplašināt aktivitātes un ar tehnoloģiju palīdzību stiprināt sievietes un cilvēkus no citām mazaizsargātām grupām. Tāpat viņa norāda, ka šis atbalsts palīdzēs pārvarēt plaisu ģeneratīvā MI lietošanā un palielināt darbaspēka produktivitāti Latvijā. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!