Latvijā strauji pieaudzis eParaksta lietotāju skaits

Latvijā strauji pieaudzis eParaksta lietotāju skaits

Ārkārtas situācijas ieviešana valstī radījusi būtiskus saskarsmes ierobežojumus, ko savā ikdienā izjūt arī uzņēmēji. Ierastās tikšanās ar partneriem un klientiem jāmācās organizēt tiešsaistē, savukārt dokumentus jāsaņemas iemācīties parakstīt ar elektroniskajiem rīkiem. Zināms, ka soli pretī viedākai ikdienai, uzsākot lietot eParaksta risinājumu, martā spēris rekordliels skaits cilvēku, un dažbrīd pieprasījums, salīdzinot ar laiku mēneša sākumā, pat septiņkāršojies.

Zināms, ka marts un aprīlis jau tradicionāli ir tas laiks, kad salīdzinoši vairāk cilvēku nolemj pievienoties eParaksta lietotāju pulciņam. Tomēr šis gads arī šajā jomā ir izņēmums. Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) pārstāve Vineta Sprugaine informē, ka martā vērojams būtisks gan dokumentu skaita pieaugums, kas parakstīti ar eParakstu, gan strauji audzis jaunu elektroniskā paraksta rīka lietotāju skaits. Viņa norāda, ka pieteikumu skaits mobilās aplikācijas “eParaksts mobile” saņemšanai jau ārkārtas situācijas pirmajās dienās dubultojies. Atsevišķās dienās tas bijis pat četrkārtīgs, salīdzinot ar marta sākumu. Tikmēr līgumu skaits, kas nepieciešami, lai saņemtu piekļuvi eParaksta rīkam, atsevišķās dienās pēc ārkārtas situācijas izsludināšanas pieaudzis pat septiņas reizes salīdzinājumā ar mēneša sākumu.

Būtiski arī tas, ka visā martā kopumā saņemti vairāk nekā 5200 pieteikumi eParakstam - absolūti lielākā daļa no tiem tieši no 13. marta. Salīdzinājumam iepriekš vidēji mēnesī tika saņemti ap 2000 jaunu pieteikumu eParaksts mobile lietošanai. Strauji pieaudzis arī eParaksta izmantošanas biežums. Ja pērnā gada martā elektroniskā paraksta rīks lietots 92 000 reizes, tad šī gada martā šis skaits pietuvojās 137 000. 

Salīdzinot ar tādu pašu laika periodu pērn, unikālo eParaksta lietotāju skaits audzis par 45%.

LVRTC valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis uzsver, ka eParaksts ir ļoti nepieciešams risinājums gan iedzīvotājiem, gan jo īpaši uzņēmējiem, kuriem darījumi ar pašmāju un ārvalstu klientiem un partneriem jāorganizē attālināti un droši, ko palīdz īstenot tāds lokāli un starptautiski atzīts identitātes un parakstīšanas rīks kā eParaksts.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!