160 sievietēm būs iespēja bez maksas apgūt IT prasmes karjeras sākšanai

160 sievietēm būs iespēja bez maksas apgūt IT prasmes karjeras sākšanai

Lai 160 sievietēm Baltijā, precīzāk, Latvijā un Lietuvā, palīdzētu apgūt pamatzināšanas, kas nepieciešamas turpmākām mācībām informācijas tehnoloģiju (IT) jomā un vēlāk ļautu uzsākt darba gaitas šajā nozarē, nevalstiskā organizācija Riga TechGirls kopā ar tehnoloģiju uzņēmumu Accenture atklājusi She Goes Tech ziemas mācību sezonu.

Mācības ir piemērotas sievietēm, kurām nav pamatzināšanu datorzinātnē, bet ir vēlme un interese sākt karjeru IT jomā, piemīt analītiskā domāšana un ir labas angļu valodas zināšanas. Mācības notiks attālināti darba dienu vakaros. 

Programmas ietvaros 160 sievietēm būs iespēja apgūt nozarē augsti pieprasītas programmēšanas valodas, kā Java, JavaScript, .NET, Scala, kā arī atsevišķā kursā varēs uzzināt plašāk par DevOps principiem. Iepriekšējo sezonu pieredze liecina, ka, pārnākot no citām nozarēm, vieglāk apgūt IT prasmes, ir cilvēkiem, kuriem bijusi darba pieredze kādā no STEM virzieniem vai finanšu pakalpojumu jomā.

Riga TechGirls vadītāja Anna Andersone norāda, ka

She Goes Tech programma ir īpaši piemērota sievietēm, kuras vēlas mainīt profesiju un dzīvi.

Lai sievietēm būtu vieglāk izvēlēties sev piemērotāko IT apmācību jomu, kā arī, ņemot vērā iepriekš novēroto lielo interesi uzzināt vairāk par dažādām IT profesijām un tehnoloģijām, šajā ziemas sezonā papildus meetup pasākumam Riga TechGirls rīkos piecas demo sesijas par katru apmācību jomu. Tajās pieredzējuši jomas speciālisti dalīsies pieredzē, sniegs ieskatu ikdienas pienākumos, kā arī pastāstīs par karjeras un izaugsmes iespējām.

Accenture vadītājs Baltijā Maksims Jegorovs uzskata, ka apmācību programmas un citas iniciatīvas, kā arī lielāka sieviešu interese par karjeras iespējām IT nozarē ir devušas iespēju pakāpeniski palielināt sieviešu īpatsvaru nozarē. Lielāka interese, viņaprāt, skaidrojama ar jomas izaugsmi, stabilitāti un nosacījumiem, jo darba pienākumus ir iespējams veikt arī attālināti, tādējādi uzlabojot balansu starp profesionālajiem darba pienākumiem un privāto dzīvi. 

Jāpiezīmē, ka She Goes Tech mācības notiks angļu valodā. Interesentes pieteikties apmācībām var līdz 8. janvārim. Informācija par mācībām un pieteikšanās termiņiem ir pieejama šeit

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!