Latvijā plāno izveidot Nacionālo mākslīgā intelekta centru

Latvijā plāno izveidot Nacionālo mākslīgā intelekta centru

Kopš 2022. gada beigām, kad OpenAI izlaida savu mākslīgā intelekta (MI) čatbotu ChatGPT, par šo tehnoloģiju runā daudz un dikti. Īpaši uzņēmumu līmenī tas kļuvis ļoti aktuāli, tehnoloģiju gigantiem sacenšoties par to, kuram izdosies radīt jaudīgāko un funkcionālāko risinājumu. Skaidrs ir tas, ka MI turpinās attīstīties, un lielākie ieguvēji būs tie, kuri pratīs izmantot šīs tehnoloģijas sniegtās iespējas. Saistībā ar šo arī Latvija vēlas “iemēģināt roku” šajā jomā un plāno izveidot mākslīgā intelekta centru. 

Nacionālā drošības padome 24. aprīļa sēdē konceptuāli atbalstīja Nacionālā mākslīgā centra izveidi. Par to plašāk informējis Valsts prezidenta padomnieks Mārtiņš Drēģeris. Viņš norāda, ka MI centra izveide notiktu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vadībā.

Nacionālā mākslīgā intelekta centra mērķis būtu primāri veicināt tehnoloģijas izmantošanu tādās jomās kā valsts drošība un zināšanu ekonomika. 

Norādīts, ka Nacionālo mākslīgā intelekta centru paredzēts veidot uz trīs Latvijas vadošo universitāšu - Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes - pamata. Konkrētāk, plānots izmantot šo augstskolu konsorcija resursus un personālu. 

Ņemot vērā Nacionālās drošības padomes lemto, tālākos lēmumus par Nacionālo mākslīgā intelekta centru pieņems Ministru kabinets. Tie ietver tādus jautājumus kā, piemēram, centram paredzētais finansējums, pārraudzības modelis, atrašanās vieta utt. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!