Latvijā strādā pie ierīces, kas spēj saglabāt smaržas

Latvijā strādā pie ierīces, kas spēj saglabāt smaržas

Tikko grauzdētu kafijas pupiņu, plaukstošu ābeļziedu, jūras un daudzas citas patīkamas smaržas bieži vien tā vien gribas notvert un saglabāt. Ja agrāk par kaut ko tādu varēja sapņot un labākajā gadījumā apmierināties ar ko līdzīgu, ko var atrast smaržu pudelīšu klāstā, tad tagad Latvijas zinātnieki nākuši klajā ar inovatīvu risinājumu. Latvijas uzņēmēji kopā ar Latvijas un Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) radījuši pasaulē pirmo mobilo smaržu kameru Scent Camera

Kā norādījuši risinājuma radītāji - Scent Camera pamatā izmantotas gāzu hromatogrāfijas tehnoloģijas. Norādīts, ka sākotnēji ierīce ļaus uzglabāt un atbrīvot jebkuru smaržu. Taču, raugoties nedaudz nākotnes virzienā,

ar Scent Camera palīdzību lietotājs varētu izveidot smaržu kopijas sev nepieciešamajā daudzumā un veidot savas individuālas smaržu kolekcijas. 

Scent Camera vadītājs Sandris Muriņš norāda, ka šobrīd, lai sajustu smaržu, ir pieejami vai nu specifiski aromāti, vai arī vajadzīgas ļoti īpašas ierīces, kā arī pamatīgas zināšanas un prasmes, lai varētu saglabāt savu izvēlēto aromātu. Taču Scent Camera tiek radīts kā lietošanai vienkāršs un ērts risinājums. S. Muriņš uzsver, ka mērķis ar šo ierīci ir panākt to, lai cilvēki varētu saglabāt savas mīļākās smaržas tikpat vienkārši kā nofotografēt vai nofilmēt kaut ko. 

Pie šī projekta kopīgi darbojas Scent Camera izpilddirektors Sandris Muriņš, galvenais tehnoloģiju direktors Mārcis Sējējs, līdzradītāja Sanda Lapinska, kā arī RTU Dizaina fabrikas pārstāvis Kārlis Vītols un Latvijas Universitāte, ko arī pārstāv Mārcis Sējējs. Pašreiz risinājums gaida apstiprinājumu no patentu reģistra.  

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!