Zināms tas, cik digitalizēta ir Latvija, salīdzinot ar ES

Zināms tas, cik digitalizēta ir Latvija, salīdzinot ar ES

Pēc EK sniegtās informācijas – DESI atspoguļo ES dalībvalstu sniegumu attiecībā uz digitālo savienojamību, digitālajām prasmēm, tiešsaistes darbībām un uzņēmumu un sabiedrisko pakalpojumu digitalizāciju.

Kas attiecas uz Latvijas rādītājiem, tad tiek secināts, ka Latvijas attīstība digitāli kopumā atbilst ES vidējiem rādītājiem. To palīdzēja panākt uzlabojumi publisko pakalpojumu jomā, kā arī salīdzinoši augstais ātrdarbīgu platjoslas tīkla pārklājuma līmenis. Tāpat pozitīvi var minēt arī to, ka Latvijas iedzīvotāji aizvien vairāk izmanto internetbankas un e-pārvaldes pakalpojumus. Tomēr vēl aizvien novērojams, ka pusei iedzīvotāju nav digitālās prasmes vai arī tās ir ļoti zemā līmenī.

Augsti rādītāji, salīdzinot ar ES, Latvijai ir interneta pārklājuma nodrošināšanā. 98% mājsaimniecību ir 4G pārklājums. Tomēr arī šeit nepieciešami uzlabojumi, kas saistās ar digitālo plaisu, kas neļauj nodrošināt vienādu pārklājumu kā laukos, tā pilsētā.

Pēc ātrdarbīgās un īpaši ātrdarbīgās platjoslas izmantošanas līmeņa rādītājiem Latvija ir viena no līderēm Eiropas Savienībā. Attiecīgi 42% mājsaimniecību abonē ātrdarbīgās platjoslas pakalpojumus, kamēr Eiropas Savienībā šis rādītājs vidēji ir 33%. Īpaši ātrdarbīgās platjoslas pakalpojumus Latvijā lieto 35% mājokļu, bet ES vidēji lieto vien ap 15% mājsaimniecību.

Pēc DESI indeksa rezultātiem pirmajās piecās vietās ierindojas: Dānija, Zviedrija, Somija, Nīderlande un Luksemburga. Latvija ierindojusies 19. vietā, atpaliekot no abām Baltijas valstīm - Igaunijas, kas ieņem 6. vietu, un Lietuvas, kas ir 13. vietā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!